Microsoft Teams wypiera korzystanie z e-maili

- Reklama -

“W dzisiejszym świecie, bogatym w informacje, ale ubogim w ludzki czas i uwagę, chcemy pomagać ludziom pracować wydajniej, bez względu na to, gdzie akurat przebywają” – tak wprowadzenie nowej aplikacji, Microsoft Teams, do usługi Office 365 podsumował Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. Już 50 tys. firm i fundacji na całym świecie, zdecydowało się na komunikacyjną rewolucję w swojej organizacji, wykorzystując w tym celu nową przestrzeń roboczą. Do ich grona należy między innymi firma Sagra Technology.

Microsoft Teams to przestrzeń do pracy w zespole z wbudowanym czatem, dostępna w ramach usługi Office 365. Łączy ludzi, konwersacje, dokumenty oraz narzędzia, których potrzebuje każdy zespół. Aplikację Microsoft Teams można rozbudowywać i modyfikować. Jest ona zabezpieczona i zgodna ze standardami, co gwarantuje prywatność nawet najbardziej poufnych projektów w firmie. Na przystąpienie do testów aplikacji zdecydowała się m.in. Sagra Technology. Mieszcząca się w Szczecinie firma, powstała w 1988 roku, tuż przed transformacją ustrojową w Polsce. Przez niemal 30 lat jej istnienia komunikacja w biznesie, jak i służące jej technologie przeszły niejedną rewolucję.

Microsoft Teams Hero Screen 1024x576 min

Wykorzystanie w praktyce

Przedsiębiorstwo z Pomorza Zachodniego jest wiodącym na polskim rynku dostawcą rozwiązań informatycznych typu Sales Force Automation, Field Force Automation czy Mobile Business Solutions, wspierających szereg procesów biznesowych zachodzących w firmach. Sztandarowe rozwiązanie Sagry to Emigo, które wspomaga zarządzanie mobilnym zespołem, zapewnia integrację z dystrybutorami oraz dostarcza analitykę danych związanych ze sprzedażą. Każdego dnia z usług Sagry korzysta ponad 200 dużych i średnich firm. Zarządzanie taką ilością projektów wymaga przede wszystkim rozbudowanej struktury wewnętrznej organizacji, która powinna być oparta na sprawnej i bezpiecznej komunikacji.

Testowanie

Ponad 30 osób podzielonych na 5 zespołów w szczecińskim przedsiębiorstwie zdecydowało się przetestować nową aplikację Microsoft Teams. Pierwsi do testów przystąpili członkowie zarządu. Dopiero po uzyskaniu ich aprobaty do eksperymentalnego projektu zaczęły dołączać kolejne ekipy. Poza wspomnianą kwestią bezpieczeństwa, kadra zarządzająca w Sagra Technology poszukiwała alternatywy dla komunikacji opartej na e-mailach, która okazywała się coraz mniej efektywna. Ponadto organizacja już od lat korzystała z usługi Office 365 dla firm, co było kolejnym argumentem w procesie podejmowania decyzji o przystąpieniu do testów.

Aplikacja Microsoft Teams w Sagra Technology została wykorzystana m.in. jako wsparcie dla działu zajmującego się na co dzień wdrożeniami usług u klientów. Prace działu zostały podzielone na trzy obszary robocze: „Projekty”, „Zespół” i „Portfel Wdrożeń”, w ramach których zgromadzono wszystkie niezbędne dokumenty i arkusze związane z procesami wdrożeniowymi. Wszystkie obszary zostały połączone z dedykowaną witryną w aplikacji SharePoint oraz z notesami prowadzonymi w OneNote.

Reakcje?

Testowanie Microsoft Teams pokazało, jak ważne jest integrowanie wielu różnych narzędzi, plików, sposobów komunikacji w jednym środowisku. Ten test stał się inspiracją do integracji usług oferowanych w systemie Emigo z Office 365, w myśl dewizy: „Pracując w Emigo mam dostęp do danych z Office 365, pracując w Office 365 mam dostęp do danych z Emigo”. Wspomniana integracja ma pomagać użytkownikom rozwiązań Sagry w podnoszeniu produktywności i lepszym customer-experience. Sagra chce oferować klientom Sale Force Automation, które wychodzi poza zakres core’owych funkcjonalności w tej klasie. Firma sięga dalej, wykorzystując najnowsze technologie, między innymi typu BI, prognozowanie, machine learning, dając swoim klientom możliwość budowania przewagi konkurencyjnej. Wprowadzenie do komunikacji przedsiębiorstwa Microsoft Teams, to kolejny krok Sagry w jej drodze do innowacji.

Aplikacja Microsoft Teams jest integralną częścią usługi Office 365 dostępną dla organizacji posiadających następujące plany Office 365: Business Essentials, Business Premium, Enterprise E1-E5 oraz Education.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -