in ,

O czym pamiętać decydując się na konto bankowe?

Zupełnie darmowe konto, Tylko u nas – konto bankowe za 0 zł – banki regularnie kuszą klientów możliwością założenia taniego rachunku osobistego. Czy takie obietnice mają pokrycie w rzeczywistości? Co tak naprawdę oznacza hasło darmowe konto?
W artykule sprawdzimy, czym się kierować, wybierając najlepsze konto osobiste. Podpowiemy także na co zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem.

Konto bankowe to w dzisiejszych czasach niezbędne „must have”, a codzienne funkcjonowanie bez ROR-u może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza dla osób młodych, które regularnie wykonują transakcje bezgotówkowe, robią zakupy w sklepach internetowych, a wynagrodzenie otrzymują w postaci „elektronicznych pieniędzy”.

Konto bankowe – o czym warto pamiętać? 

Wybór rachunku powinien być decyzją dokładnie przemyślaną. Skorzystanie z oferty pierwszego lepszego banku może skutkować zmniejszeniem komfortu jego użytkowania oraz… wyższymi opłatami.

Jakie czynniki wziąć po uwagę, wybierając najlepsze konto osobiste? Czy warto zaufać bankom, oferującym zupełnie darmowe rachunki?

Najlepsze konto bankowe powinno stanowić połączenie uniwersalnych zalet z konkretnymi, dostosowanymi do Twoich preferencji walorami.Wśród uniwersalnych zalet należy wymienić przede wszystkim niskie koszty. Brak opłat nie powinien dotyczyć jednak jedynie założenia i prowadzenia rachunku. Idealnie, gdyby darmowe były również przelewy, wypłaty z bankomatów oraz wydanie i obsługa karty debetowej.

Aby użytkowanie konta było maksymalnie wygodne, koniecznie zwróć uwagę także na dodatkowe profity i udogodnienia.

Dużo podróżujesz i często wypłacasz pieniądze z bankomatów za granicą? Zadbaj o to, by za takie operacje zapłacić jak najmniej.

Nie wyobrażasz sobie życia bez swojego smartfona? Wybierz konto, z którym połączysz się przy pomocy aplikacji mobilnej.

Postanowiłeś, że w styczniu wreszcie zaczniesz oszczędzać? Znajdź konto, zapewniające dostęp do systemu automatycznego oszczędzania. Dzięki niemu odkładanie pieniędzy stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy warto skorzystać z promocyjnych ofert banków?

Aby przyciągnąć (i zatrzymać) nowych klientów, banki kuszą kontami za 0 zł. Niestety, często zdarza się, że po głębszej analizie tych z pozoru atrakcyjnych ofert czar pryska.

Nierzadko darmowe konto w definicji banku oznacza jedynie brak opłat za jego założenie i użytkowanie. Przelewy, wydanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów czy inne operacje bankowe są już dodatkowo płatne.

Może się również okazać, że warunkiem braku opłat jest utrzymanie na koncie określonej wysokości salda, konieczność przesyłania na rachunek wynagrodzenia za pracę, czy wykonywania transakcji bezgotówkowych na konkretną kwotę.

Kluczem do znalezienia najlepszego konta osobistego jest więc rzetelne porównanie dostępnych na rynku ofert oraz… dokładne prześwietlenie zapisów umowy z bankiem. Analizując jej treść, unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i dodatkowych kosztów.

Jeśli szukasz darmowego konta, które nie jest obwarowane wygórowanymi wymaganiami ze strony banku, wybierz konto osobiste Proste Zasady, oferowane przez Getin Bank. Chcesz uniknąć opłat za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce, za prowadzenie konta, wydanie oraz użytkowanie karty debetowej oraz za przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilnej?

Wystarczy, że wykonasz jedną płatność kartą lub Blikiem w ciągu miesiąca. Płacąc kartą debetową, będziesz mógł skorzystać również z programu rabatowego oraz atrakcyjnych zniżek, oferowanych przez partnerów banku. Konto z powodzeniem założysz przez Internet, a dostęp przez Internet i aplikację mobilną zapewnią komfortowe i wygodne użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
szkolenie

Szkolenia BHP dla firm – jakie obowiązkowe, kiedy trzeba wykonać?

2018

Trendy 2018 w projektowaniu stron internetowych