Ad image

Planujesz regularnie oszczędzać? O tym warto pamiętać!

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min

Regularne oszczędzanie pieniędzy nie jest mocną stroną wszystkich Polaków. Warto jednak zmienić swoje podejście do odkładania środków, aby zabezpieczyć finansowo swoją przyszłość. Wystarczą drobne zmiany w dotychczasowych nawykach, aby zgromadzić pokaźny kapitał – bez żadnego ryzyka.

Nie musisz zarabiać dużo powyżej przeciętnego dochodu, aby móc zacząć oszczędzać z efektami. Wystarczy, że będziesz odkładać choćby 5% otrzymywanego wynagrodzenia. Bardziej niż ilość liczy się tutaj systematyczność.

Konto oszczędnościowe najlepsze na początek

Jeżeli zaczynasz odkładać pieniądze, to konto oszczędnościowe sprawdzi się na początek znacznie lepiej niż lokata w banku. Dlaczego? Taki rachunek pozwala na gromadzenie środków i powiększanie zysków już od pierwszej złotówki. Nie ma znaczenia, z jak dużym kapitałem startujesz, bo w dowolnym momencie możesz dokonywać kolejnych wpłat.

Na korzyść konta oszczędnościowego przemawia wiele argumentów, wśród których można wymienić m.in.:

  • dużą elastyczność w zakresie wpłat – robisz to, kiedy możesz i chcesz
  • stały dostęp do pieniędzy – możesz z nich skorzystać w dowolnym momencie
  • pewność zysków – odsetki nalicza są stale, również po wypłacie części środków (naliczane są proporcjonalnie do pozostałej części kapitału).

Jeśli chcesz osiągać wysokie zyski, musisz porównać dostępne oferty. Ciekawym rozwiązaniem jest np. Konto Oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku. W tym przypadku możesz uzyskać nawet do 0,8% w skali roku przy kapitale przekraczającym 50 000 zł – taki warunek zachęca do systematycznego oszczędzania.

Lokata w banku – by generować większy zysk

Udało ci się zgromadzić większą kwotę i chcesz osiągnąć większy zysk? Lokata w banku to kolejny krok w stronę regularnego oszczędzania. Ulokowany depozyt powiększy się o odsetki – zgodnie z obowiązującym oprocentowaniem.

Chociaż obecnie wysokość oprocentowania nie należy do najwyższych, warto poszukać atrakcyjnych ofert. Przykładem może być Lokata Standard dostępna w Toyota Banku. Po 9 miesiącach uda ci się wypracować zysk na poziomie 0,4% w skali roku.

Nie rezygnuj z konta oszczędnościowego

Udało ci się założyć nawet kilka lokat w banku? Nie ma potrzeby rezygnowania z konta oszczędnościowego – niech służy do ponownego odkładania środków. Taka dywersyfikacja zapewni stały dostęp do pieniędzy, dzięki czemu nie trzeba będzie zamykać lokaty przed czasem i ryzykować utraty odsetek – w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ustaw zlecenie stałego przelewu na konto oszczędnościowe

Wiesz, że możesz mieć problem z regularnym dokonywaniem przelewu na konto oszczędnościowe? Utwórz zlecenie stałe, dzięki któremu każdego miesiąca przelew będzie dokonywał się automatycznie – zgodnie ze wskazaną kwotą.

Oszczędzanie wcale nie jest trudne. Jeśli tylko będziesz pamiętać o systematyczności, w ciągu kilku miesięcy zgromadzony kapitał ma szansę osiągnąć zadowalający poziom.

Artykuł sponsorowany