Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Polski producent architektury ogrodowej wybrał środowisko do przechowywania danych – HPE Alletra

Udostępnij

Grupa Stelmet wybrała infrastrukturę danych HPE Alletra do hostingu wszystkich swoich danych produkcyjnych i administracyjnych, tym samym zyskując natywne dla chmury i uproszczone środowisko pamięci masowej, które dostosowywuje się do dynamicznych zmian produkcyjnych firmy. Nowe rozwiązanie platformy danych dodatkowo umożliwia firmie Stelmet szybkie skalowanie w miarę rozwoju biznesu, a także inteligentne przechowywanie, przetwarzanie i ochronę danych w oparciu o sztuczną inteligencję.

Najefektywniejsze korzystanie z danych w dowolnej konfiguracji

Stelmet produkuje i dystrybuuje pelet drzewny oraz różne wyroby drewniane, służące ogradzaniu, wyposażaniu i zdobieniu ogrodów i wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Spółka prowadzi działalność od 25 lat i sprzedaje 2600 wzorów w ponad 25 krajach. Dzięki zdolności do realizacji dużych zamówień, szerokiemu zasięgowi geograficznemu i krótkim terminom realizacji, Stelmet stał się wiodącym dystrybutorem dla największych sprzedawców detalicznych drewnianych elementów architektury ogrodowej w Europie. Dla utrzymania tej pozycji, wsparcia dalszego rozwoju oraz płynnego wprowadzania nowych produktów do swojej oferty, Stelmet potrzebował nowego systemu infrastruktury danych, zapewniającego maksymalną wydajność obsługi danych i niezakłócone zarządzanie.

„Jako dynamicznie rozwijająca się firma, inwestujemy w technologie, które są w stanie zaspokoić nasze potrzeby nie tylko dzisiaj, ale też jutro i za parę lat”mówi Rafał Ciepliński, Dyrektor IT z firmy Stelmet. „Posiadając rozbudowany harmonogram produkcyjny oraz dużą sieć dystrybucyjną, każdego dnia generujemy ogromną ilość danych. W związku z tym, potrzebujemy inteligentnej i skalowalnej infrastruktury, która jest w stanie skutecznie przechowywać, zarządzać i przetwarzać nasze dane”.

Stelmet wybrał HPE Alletra, platformę pamięci masowej, która pozbywa się złożoności i izolacji (silosów) danych charakterystycznych dla konwencjonalnych środowisk chmury hybrydowej oraz pozwala użytkownikom na jak najbardziej efektywne korzystanie z danych. Platforma HPE Alletra, opracowana dla wszystkich aplikacji, od tradycyjnych po nowoczesne, zapewnia elastyczność architektury i zalety chmury wszędzie, gdzie przechowywane są dane – w konfiguracjach lokalnych, brzegowych czy też chmurowych.

Zapobieganie problemom, poprawa wydajności i optymalizacja wykorzystania zasobów

Dzięki ujednoliconemu oraz inteligentnemu zarządzaniu danymi za pomocą jednej konsoli, Stelmet jest w stanie błyskawicznie reagować na każde zapotrzebowanie oraz zoptymalizować i usprawnić złożone bazy danych, pozbywając się tak zwanych silosów. W rezultacie firma jest w stanie znacznie przyspieszyć usługi oparte na infrastrukturze informatycznej, a także uwolnić zasoby, które dotychczas zajęte były utrzymaniem, aktualizacją i dostrajaniem pamięci masowych w odizolowanych lokalizacjach.

Co więcej, oparta na sztucznej inteligencji platforma HPE Alletra przewiduje i zapobiega problemom zanim zdążą one nastąpić, a także przesyła sugestie dotyczące poprawy wydajności i optymalizacji zasobów. Dzięki wsparciu programu HPE Timeless Storage, Stelmet może zapomnieć o nieplanowanych przestojach, przeprowadzaniu gruntownej modernizacji i modelach cenowych uzależnionych od funkcji. Pamięć zawsze będzie aktualna dzięki modernizacji technologii co trzy lata — lub wcześniej, jeśli okaże się to konieczne. Pozwala to nie tylko na utrzymanie przewidywalności kosztów pamięci masowej i eliminuje okresowe cykle zakupu pamięci, ale także umożliwia całkowite wyeliminowanie kosztownych operacji budowania infrastruktury od początku.

”Dzięki inteligentnej platformie HPE Alletra, nasi klienci odchodzą od skomplikowanego i czasochłonnego procesu zarządzania infrastrukturą i mogą skoncentrować się na dostarczaniu nowych usług wspierających innowacje i rozwoju biznesu”mówi Marek Kwiatkowski, Business Development Manager w HPE Polska. „Stelmet przeszedł od posiadania i utrzymywania infrastruktury danych do rozwiązania, w którym po prostu uzyskuje dostęp do danych i je wykorzystuje. Podejście takie stanowi wielkie usprawnienie dla stale rosnącego przedsiębiorstwa Teraz firma ma więcej czasu oraz zasobów dostępnych na żądnie, dla spełnienia nowych wyzwań biznesowych”. 

Źródło:HPE

Zobacz

Innowacyjność nie idzie w parze z bezpieczeństwem? Niekoniecznie…

W tradycyjnym spojrzeniu bezpieczeństwo stanowi blokadę dla innowacyjności. Zespoły...

Reflex: do końca września ceny benzyny i diesla na stacjach nie powinny spadać

Do końca września ceny benzyny i diesla na stacjach nie powinny już spadać - poinformowali analitycy Refleksu. W ostatnim tygodniu tempo spadku cen hurtowych wyhamowało m.in. w związku z osłabieniem złotego i wzrostem cen produktów gotowych - dodali.

Rząd zgodził się na połączenie PKN Orlen z PGNiG

Rząd na poniedziałkowym posiedzeniu zgodził się na połączenie PKN Orlen z PGNiG - poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Muller w TVP.

Wiceprezes PAN obawia się o przyszłość instytutów akademii

W obliczu cen energii sytuacja instytutów PAN jest kryzysowa - powiedział PAP wiceprezes Polskiej Akademii Nauk (PAN) prof. Romuald Zabielski. Naliczenia za energię do końca roku są większe w stosunku do tych z początku roku nawet o kilkaset procent - dodał.

Czy zatrudnienie w ICT zacznie spadać

Jeden na trzech pracodawców w sektorze ICT chce do...

Finlandia: Dla wszystkich jest jasne, kto stoi za wyciekami z Nord Stream

To nie jest żaden wypadek, gdy do wycieków doszło w obu rurociągach Nord Stream, „dla wszystkich jest oczywiste, że stoi za tym Rosja” – uważa fiński ekspert ds. polityki energetycznej i środowiskowej Rosji Veli-Pekka Tynkkynen.
- Reklama -

REKLAMA