Ad image

Tech Data: Norbert Chmielewski Key Account Managerem

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Tech Data, a TD SYNNEX company, poinformowała o powierzeniu stanowiska Key Account Managera Norbertowi Chmielewskiemu posiadającemu wieloletnie, poparte sukcesami doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu i sprzedaży, na które składa się praca w branżach IT, finansowej czy motoryzacyjnej. Obejmując nowe obowiązki Norbert Chmielewski obrał sobie za cel zbudowanie lojalnej, wyedukowanej siatki Partnerów Handlowych stawiających Tech Data jako dystrybutora pierwszego wyboru. Chce aktywnie wspierać Partnerów Handlowych w realizacji projektów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i przyczynić się do umacniania ich pozycji na rynku.

Pojawienie się Norberta Chmielewskiego w zespole Tech Data to jeden z elementów strategii, którą od jakiegoś już czasu konsekwentnie realizuje dystrybutor. Jej celem jest oferowanie Partnerom Handlowym możliwie szerokiego dostępu do współpracy bezpośredniej, jeszcze bardziej zindywidualizowanej opieki i wsparcia oraz budowanie trwałych, długoterminowych relacji.

Norbert Chmielewski swoją przygodę z IT rozpoczął w 2005 r. od pracy w Oracle Polska. Jako Account Manager odpowiadał za sprzedaż aplikacji do klientów z sektora bankowo – finansowego. W kolejnej firmie, ATM, był również zatrudniony jako Account Manager i odpowiadał za sprzedaż do sektorów finanse i bankowość oraz publicznego. Tam zdobył doświadczenie w sprzedaży przede wszystkim rozwiązań sieciowych. W latach 2011 – 2014 porzucił branżę IT na rzecz Water Jet, gdzie realizował się jako dyrektor sprzedaży, rozwijając kompetencje menedżerskie. W latach 2014 – 2017 był Account Managerem w Engave. Zajmował się sprzedażą rozwiązań informatycznych dla firm z sektorów finanse i bankowość oraz public. Praca w tej firmie umożliwiła mu na zdobycie doświadczenia w sprzedaży systemów backupu oraz hardware. Zdobył wiedzę na temat systemów wirtualizacji oraz rozwiązań chmurowych. W latach 2017 – 2020 był Account Managerem w Omnitec. Zajmował się sprzedażą rozwiązań telekomunikacyjnych. Tam rozwinął wiedzę na temat sieci komputerowych. Przed przyjściem do Tech Data pracował w Intertrading Systems Technology na stanowisku Account Managera, gdzie zdobywał wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa oraz rozwijał zdobyte wcześniej doświadczenie.

Poza IT, Norbert Chmielewski ma także doświadczenie w branży finansowej.
W latach 1994 – 1997 był kierownikiem biura regionalnego w GE Capital Bank.
W latach 1998 – 2003 był kierownikiem regionu w Fiat Bank Polska. W latach 2003 – 2005 był kierownikiem działu kredytów samochodowych w Lukas oddział Warszawa, a w 2005 r. zastępcą dyrektora oddziału w Europejskim Funduszu Leasingowym.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Norbert Chmielewski dołącza do doświadczonego, doskonale znającego realia rynkowe oraz posiadającego ogromną wiedzę w zakresie najnowszych technologii zespołu. Wnosi do niego swoje doświadczenie, kulturę biznesową, umiejętność strategicznego myślenia i wielką motywację. Jestem pewien, że to najlepszy kandydat na wypełnienie brakującego ogniwa w zespole Key Account Managerów. Życzę mu wielu sukcesów i witam na pokładzie”.

Norbert Chmielewski ukończył studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej
w Warszawie, wydział Gospodarka Publiczna oraz studiował na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, wydział Geodezji. Prywatnie pasjonuje się sportami wodnymi takimi jak kiteboarding, windsurfing, kajakarstwo.

Norbert Chmielewski raportuje do Piotra Niedźwiedzia, Field Sales Unit Directora.