Tomasz Buk nowym dyrektorem

Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit
2 min

Tomasz Buk został powołany na stanowisko dyrektora polskiego oddziału firmy AVID, światowego lidera w dziedzinie przetwarzania audio i wideo dla potrzeb profesjonalnych twórców, artystów, filmowców, platform telewizyjnych i radiowych.

Nowy dyrektor zarządzający  będzie odpowiedzialny za dynamiczny rozwój polskiego oddziału firmy, który wkrótce ma się stać największym i najważniejszym światowym centrum kompetencji dla firmy AVID, jednym z większych tego typu ośrodków R&D na terenie Polski.  Zastąpił w tej roli dotychczasowego szefa oddziału Andrzeja Wojdałę, który pozostał w spółce na stanowisku Senior Director of Engineering i zarządza międzynarodowym zespołem inżynierów tworzących produkty platformy systemowej AVID.

Tomasz Buk ma wieloletnie doświadczenie w branży IT. Przez kilkanaście lat pracował w COMPAQ i Hewlett-Packard na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami i kanałem partnerskim. Następnie objął stanowisko dyrektora działu hardware w ABC Dacie a także pracował jako dyrektor zarządzający czeskiego i słowackiego oddziału ABC Daty. Ostatnio związany był z Eptimo, gdzie był prezesem firmy.

Tomasz Buk jest absolwentem fizyki komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej. Posiada również dyplomy MBA Polish Open University oraz MBA Oxford Brookes University.

Bardzo się cieszę, że wchodzę do firmy w okresie tak dynamicznej zmiany, którą teraz będę mógł pokierować. Decyzja centrali o rozbudowie centrum kompetencyjnego w Szczecinie to bardzo duże wyróżnienie dla polskiego oddziału, który teraz w strukturach firmy zajmie centralne miejsce. Dzięki temu możemy zaproponować pracę najlepszym inżynierom i programistom, którzy mogą na co dzień pracować z wielokrotnie nagradzanymi produktami z najwyższej światowej półki – Tomasz Buk

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *