Wczesny dostęp do platformy Acronis Cyber Platform

- Reklama -

Rozszerzony dostęp do API pozwala programistom, niezależnym dostawcom oprogramowania, producentom OEM i dostawcom usług, opierając się na Acronis Cyber Platform, poszerzyć funkcjonalność swoich aplikacji i sprawić, że rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego będą proste w użyciu i zarządzaniu, efektywne, niezawodne i bezpieczne.

Firma Acronis ogłosiła dzisiaj otwarcie swoich głównych platform i udostępnienia platformy Acronis Cyber Platform dla szerokiego kręgu zewnętrznych programistów, aby stymulować rozszerzenie funkcjonalności, integrację aplikacji i jednocześnie zwiększyć możliwości ekosystemu Acronis.

Platforma Acronis Cyber Platform, która jest podstawą istniejących usług firmy, zawiera szereg interfejsów API obsługiwanych przez zestawy programistyczne (SDK) i przykładowe kody. Teraz Acronis udostępnia platformę poprzez otwarte interfejsy API, udostępniające to, co wcześniej było dostępne tylko dla Acronis i ograniczonej liczby partnerów, jak ConnectWise, Microsoft i Google.

Dzięki dostępowi do platformy programiści mogą tworzyć nowe źródła i lokalizacje danych, dodawać nowe funkcje zarządzania, a także integrować swoje aplikacje z rozwiązaniami do bezpieczeństwa cybernetycznego Acronis. Ponadto mogą integrować Acronis ze swoimi aplikacjami, systemami lub sklepami. W ten sposób niezależni dostawcy (ISV), producenci OEM, dostawcy usług, sprzedawcy detaliczni i klienci będą mogli zwiększyć zyski i znaleść więcej zastosowań dla siebie i ekosystemu Acronis. Firma obsługuje aktualnie 50 tysięcy partnerów handlowych, 500 tysięcy firm i 5 milionów użytkowników końcowych.

Wprowadzanie ochrony cybernetycznej do życia

Uruchomienie platformy Acronis Cyber Platform wprowadza do życia wizję  Acronis, zgodnie z którą współczesna ochrona cybernetyczna powinna łączyć ochronę danych, bezpieczeństwo cybernetyczne i prywatność. We współczesnym świecie codziennie wzrasta ilość przetwarzanych danych oraz sposobów ich użycia, zwiększa się także liczba źródeł i miejsc ich przechowywania. Jedynym sposobem na absolutną kontrolę i ochronę tych danych jest wdrożenie Pięciu Wektorów Ochrony Cybernetycznej, a mianowicie bezpieczeństwo, dostępność, prywatność, autentyczność i bezpieczeństwo danych (SAPAS).

Istniejące rozwiązania Acronis do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji i publikowania plików, weryfikacji i odzyskiwania danych po awarii, już zostały opracowane w oparciu o SAPAS i zbudowane na Acronis Cyber Infrastructure, Acronis Cyber Cloud i pakietach API platformy Acronis Cyber Platform.

Acronis ma sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony cybernetycznej a teraz firma daje je do dyspozycji innym, otwierając swoją platformę i API oraz pokazując swoje podejście do rynku. Daje to niezależnym dostawcom oprogramowania, producentom OEM, dostawcom usług i programistom możliwość zwiększenia funkcjonalności własnych aplikacji i używanych przez nich aplikacji ochrony cybernetycznej Acronis. Wszystkie te rozwiązania stosowane są w ramach wspólnego ekosystemu ochrony cybernetycznej – skomentował założyciel i prezes Acronis Sergiej Biełousow (SB) – Jesteśmy znani ze swojej przewagi inżynieryjnej i mamy nadzieję, że szybko zobaczymy wdrażenie inowacji przez programistów z całego świata, jako że wykorzystują ogromny wzrost danych z takich źródeł, jak AI, IoT, Edge (przetwarzanie peryferyjne) i chmury. Niezależni dostawcy oprogramowania, producenci OEM, dostawcy usług i programiści mogą wyróżnić swój biznes i zwiększyć zyski, w oparciu o platformę Acronis Cyber Platform oraz dołączając do łańcucha korzyści Acronis.

Dostęp do platformy pozwala zewnętrznym programistom na szerokie możliwości pracy z każdym z wektorów osobno lub ze wszystkimi pięcioma na raz tak, jak to robi Acronis Total Protect. Rewolucyjny produkt, który zostanie oficjalnie ogłoszony na globalnym szczycie Acronis. Acronis Total Protect zapewnia nowy poziom ochrony cybernetycznej poprzez integrację kopii zapasowych, cyberbezpieczeństwa i zarządzania systemem w jednym rozwiązaniu.

Inwestycja w przyszłość cybernetyczną

W ramach dzisiejszego komunikatu Acronis ogłasza również, że zmieni markę swoich produktów, aby lepiej odzwierciedlały potencjał wzrostu, jaki ochrona cybernetyczna daje firmie i jej ekosystemowi partnerskiemu:

  • Acronis Cyber Cloud (wcześniej Acronis Data Cloud) – to platforma umożliwiająca dostawcom usług zapewnienie ochrony cybernetycznej w skuteczny i bezpieczny sposób. Najbliższa aktualizacja Acronis Cyber Cloud 7.9 będzie dostępna dla wszystkich klientów i partnerów Acronis pod koniec kwietnia i będzie zawierała między innymi obsługę kopii zapasowych G Suite oraz ochronę przed koparkami kryptowalut.
  • Acronis Cyber Infrastructure (wcześniej Acronis Software Defined Infrastructure) – to skalowalne rozwiązanie SDI do tworzenia infrastruktury określanej programowo, które wykorzystuje sprzęt zgodny ze standardami branżowymi i łączy wszystkie rodzaje wykorystywanej pamięci masowej.

Według Phila Goodwina, dyrektora badawczego IDC – zgodnie z szacunkami badań, w ciągu najbliższych 5 lat zostanie stworzonych tyle aplikacji ile powstało w ciągu ostatnich 40 lat. Wymaga to nie tylko lepszego zarządzania danymi, ale również nowego stopnia ich ochrony. Firma Acronis przekształca swoją strategię rynkową i szybko zwiększa pulę partnerów handlowych. Obecnie dzięki platformie Acronis Cyber Platform planowana jest pomoc dla partnerów w zwiększeniu zysków, utrzymaniu klientów i zróżnicowaniu ich biznesu – to wszystko dzięki rozwiązaniom opartym na API i platformie transakcyjnej. Firma Acronis dąży do ochrony cybernetycznej, a nowa platforma Acronis Cyber Platform powinna nadać temu ekosystemowi nowy bieg.

Partnerzy witają Acronis Cyber Platform

Acronis – to nasz bliski partner i lider na rynku – powiedzał Jeff Bishop, dyrektor ds. produktów firmy ConnectWise. – Firma ta jest na wysokim poziomie w zakresie innowacji w szybko rosnącej kombinacji ochrony danych i ochrony cybernetycznej. Z przyjemnością uczestniczymy w Acronis Cyber Platform poprzez wzajemną integrację. Jesteśmy pewni, że to przyniesie korzyści użytkownikom końcowym.

Oprogramowanie ConnectWise jest używane przez 25 tysięcy klientów, a ekosystem firmy łączy je z szerokim zakresem rozwiązań.

Wielu naszych klientów stosują nasze rozwiązania, używając Acronis Backup Cloud – powiedział Jason Nolan, wiceprezes ds. rozwoju biznesu EZE Castle. – Nasi klienci coraz częściej proszą o wsparcie w uzyskiwaniu dostępu do backupu i informacji z kopii zapasowych. Teraz, dzięki platformie Acronis Cyber Platform, programiści mogą budować rozwiązania oparte na kopiach zapasowych w nowy sposób – dodając funkcjonalności i budjąc przewagę konkurencyjną dla swoich klientów.

Eze Castle – jest czołowym dostawcą usług zarządzanych w chmurze i zaawansowanych technologicznie rozwiązań  na rynku zarządzania inwestycjami.

Dostęp do Acronis Cyber Platform

Platforma Acronis Cyber Platform jest dostępna w trybie wczesnego dostępu. W tym okresie dostępne jest wsparcie dla deweloperów. Dostęp ogólny, oficjalne szkolenia i certyfikacje będą dostępne na Acronis Global Cyber Summit 2019, który odbędzie się w Miami (stan Floryda) od 13 do 16 października. W tym pierwszym dla partnerów i klientów wydarzeniu firmy wezmą udział światowe gwiazdy w zakresie zaawansowanych technologii i ochrony cybernetycznej, jak Robert Erjavec i Eric O’Neill. Podobne szczyty regionalne odbędą się we wrześniu w Singapurze i w grudniu w Abu Dhabi.

Niezależni dostawcy oprogramowania i producenci OEM oraz dostawcy usług mogą rozpocząć korzystanie z wczesnego dostępu do pakietów API Acronis Cyber Platform na naszej stronie logowania do wczesnego dostępu.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -