Czy warto aktywować .pl Registry Lock?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit

Na właścicieli stron internetowych czyhają różne zagrożenia. Wśród nich można wymienić na przykład przechwycenie domeny przez cyberprzestępcę. Na szczęście można ograniczyć zagrożenia dzięki .pl Registry Lock.

Widząc coraz większe zagrożenie dla właścicieli domen, NASK uruchomiło w marcu 2019 roku usługę .pl Registry Lock. Jej zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa naszej domeny krajowej. Wyjaśniamy, dlaczego warto skorzystać z tej usługi.

Zagrożenie dla domeny .pl

Wielu właścicieli serwisów internetowych nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich domena może zostać porwana (domain name hijacking). To nie jest wcale rzadkie zjawisko. W ciągu tylko kilku ostatnich lat doszło na świecie do ponad 4 tys. takich porwań (https://technologia.dziennik.pl/artykuly/607864,nask-podnosi-bezpieczenstwo-domeny-pl.html), a wśród ofiar były domeny takich potentatów jak na przykład Mastercard, Amazon czy McDonald’s.

Do porwania domeny dochodzi wtedy, gdy cyberprzestępca przejmuje nad nią kontrolę. Może wtedy zmieniać zawartość strony, uruchomić pod daną domeną własną stronę wyłudzającą dane lub wysyłać z przejętej domeny e-maile z zainfekowanymi załącznikami. W taką pułapkę może wpaść nawet najbardziej ostrożny internauta, ponieważ dla niego domena będzie wiarygodna. To szczególnie niebezpieczne przy usługach finansowych.

Czym jest .pl Registry Lock?

Przed takimi zagrożeniami, jakie opisaliśmy wcześniej, chroni właśnie .pl Registry Lock. To usługa, która blokuje różne operacje na zabezpieczonej domenie. Taka usługa jest oferowana przez najlepszych rejestratorów współpracujących w tym zakresie z NASK (np. Domeny.pl). Dzięki .pl Registry Lock nie trzeba bać się przecięcia domeny, ponieważ po aktywacji tej usługi zakładana jest blokada na aktualne dane związane z zabezpieczoną domeną w głównym rejestrze dla rozszerzeń .pl.

Przed czym chroni .pl Registry Lock?

Domena to cenny zasób każdej firmy, a jej przejęcie może podważyć zaufanie do przedsiębiorstwa lub do danej marki. Na szczęście .pl Registry Lock jest dość skuteczną usługą. Zapobiega ona zmianie abonenta, zmianie kodu authinfo, niemożliwy jest też transfer domeny do innego rejestratora lub zmiana danych abonenta. Usługa .pl Registry Lock nie pozwala również delegować domeny na inny serwer, dodawać IP do serwera nazw w czasie delegacji lub usuwać IP i opłaconą domenę. To wszystko oznacza, że adres internetowy staje się zabezpieczony przed nieuprawnionymi działaniami.

Dla kogo blokada .pl Registry Lock?

Usługa .pl Registry Lock jest aktywowana i wyłączana na żądanie. Przy czym to zabezpieczenie nie podlega odnowieniu. Konieczna jest po prostu ponowna aktywacja i opłacenie usługi. Blokada .pl Registry Lock to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Bezwzględnie powinny z tej usługi korzystać nie tylko banki, ale i sklepy internetowe, podmioty świadczące usługi finansowe i płatności, a także duże firmy. Tego typu podmioty są najczęściej atakowane.

Warto rozważyć wdrożenie .pl Registry Lock, ponieważ w ten sposób podnosimy znacznie poziom zabezpieczenia domeny, zapewniamy bezpieczeństwo naszym użytkownikom i nie narażamy się na utratę ich zaufania.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *