IFA 2017: Nowy głośnik od Sony z asystentem Google

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit
3 min

LF-S50G to nowy głośnik firmy Sony, który można obsługiwać poleceniami głosowymi. To nieduże, stylowo wyglądające urządzenie jest nie tylko źródłem dźwięku o wysokiej jakości, lecz także informacji z Internetu.

Głośnik emituje dźwięk we wszystkich kierunkach. Wbudowany asystent Google przypomina osobistego asystenta: można go poprosić o odtworzenie ulubionego utworu, a nawet zadawać mu pytania.

sony ifa

Obsługa poleceniami głosowymi

Po wypowiedzeniu frazy „Ok Google” głośnik uaktywni się i umożliwi nastawienie budzika albo sprawdzenie, jaki jest ruch na drodze do pracy, o której godzinie odlatuje samolot itp. W taki sam sposób można zarządzać kalendarzem spotkań i listą spraw do załatwienia, dowiedzieć się, jaka ma być jutro pogoda, czy zapoznać się ze skrótem wiadomości.

Możliwości głośnika S50G nie ograniczają się do bezproblemowej współpracy z podobnymi urządzeniami w celu słuchania tej samej muzyki w różnych pomieszczeniach — asystent Google pomoże też w obsłudze poleceniami głosowymi wielu innych urządzeń smart, które wykorzystują do pracy kompatybilne platformy: wbudowany Chromecast, Nest, Philips Hue czy IFTTT. Dzięki temu można więc będzie na przykład nastawić w pokoju idealną temperaturę lub stonować oświetlenie.

Wypowiadając proste polecenia głosowe, można także poprosić asystenta Google o odtwarzanie muzyki, podcastów bądź radia z serwisu Spotify, Google Play Music, Pandora, TuneIn czy iHeartRadio.

sony ifa

Emisja dźwięku we wszystkie strony

Zastosowany w głośniku bezprzewodowym S50G dwudrożny, pionowy system emitujący dźwięk we wszystkich kierunkach pozwala wypełnić dźwiękami pokój. Naturalny bas i jednakowa jakość dźwięku w całym pomieszczeniu są efektem połączenia szeregu elementów: pełnozakresowego głośnika wyraźnie reprodukującego głos i tony wysokie, dedykowanego subwoofera służącego do reprodukcji basu, wytłumionego kanału bass reflex, którego zadaniem jest zapewnienie neutralnych tonów niskich mimo małych wymiarów głośnika, oraz dwustopniowego dyfuzora, powodującego rozchodzenie się dźwięku we wszystkie strony. O uzyskaniu wysokiej jakości brzmienia decyduje montaż tych kluczowych podzespołów, przy którym firma Sony wykorzystuje własne doświadczenie w technologii audio.

sony ifa

Niepowtarzalna funkcjonalność

Sterowany głosem model S50G zaprojektowano tak, by pozostawał on w harmonii z wyglądem każdego pomieszczenia. Dotyczy to również kuchni: głośnik jest odporny na zachlapanie wodą zgodnie z wymogami dla klasy ochrony IPX3, a hydrofobowa powłoka pozwala utrzymać go w czystości nawet na blacie roboczym. Równie dobrze prezentuje się w sypialni, gdzie wskazanie zegara pozwala jednym rzutem oka sprawdzić aktualną godzinę.

Lautsprecher LF S50G von Sony mit Google Assistant 5

Dzięki technologiom Bluetooth i NFC głośnik S50G pozwala podłączać urządzeni i odtwarzać muzykę z telefonów komórkowych z systemem Android lub iOS.

Daty rozpoczęcia działania serwisów i warunki świadczenia usług mogą zależeć od kraju.

Głośnik LF-S50G będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji od grudnia 2017 r. w cenie około 230 EUR / 200 GBP. Ostateczne ceny będą zależały od sprzedawcy.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -