IT Kontrakt planuje rekord

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit 4 min
4 min

IT Kontrakt, lider na rynku usług IT w Polsce, działający także w Szwajcarii i Malezji, konsekwentnie realizuje plan zwiększania skali działalności. Dzięki dalszej ekspansji spółka zamierza, po raz pierwszy w swojej historii, wypracować około 300 mln zł przychodów. To oznacza wzrost sprzedaży o około 30 proc. w 2018 r., w porównaniu do 20 proc. wzrostu w 2017 r. i  zachowanie pozytywnego trendu w rentowności.

Wojciech MachZałożyliśmy dynamiczny plan rozwoju i z sukcesem go realizujemy. Pozyskujemy nowych klientów z całego świata. W ostatnim kwartale rozpoczęliśmy współpracę między innymi z jednym z największych software house’ów na świecie oraz kolejnymi klientami z obszaru bankowości. Naszą przewagą jest oferowanie rozwiązań oraz zaplecza IT, które pozwala realizować duże i nowoczesne projekty, bez konieczności posiadania rozbudowanych zespołów programistów w swoich wewnętrznych strukturach. Jedną z przyczyn wzrostu jest oferowana przez nas usługa Managed Services, która odpowiada na potrzeby rozwijających się przedsiębiorstw. W ostatnim półroczu pozyskaliśmy kolejne projekty w ramach tej usługi, a także rozbudowujemy nasze wewnętrzne Software Delivery Center – Wojciech Mach, prezes współzarządzający IT Kontrakt

Spółka IT Kontrakt od lipca 2017 r. jest częścią globalnego funduszu Oaktree Capital Management, którego przedstawicielem w Polsce jest Cornerstone Partners. W sierpniu tego roku do tworzonej przez fundusz platformy IT ma dołączyć krakowska spółka Solid Brain, by wspólnie budować pozycję lidera na rynku usług IT w Europie Środkowej. IT Kontrakt posiada biura handlowe w Szwajcarii i USA oraz własne Software Delivery Centers w pięciu lokalizacjach. Jest również obecna w Kuala Lumpur w Malezji, gdzie zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów z całego świata. W 2018 r. rosnący przychód spółki będzie pochodzić z realizacji projektów międzynarodowych w najnowszych technologiach, łącznie z usługami w chmurze czy projektami opartymi o blockchain. Firma ma zbalansowane portfolio klientów i wciąż widzi szanse na wzrost w nowych obszarach.

Wraz ze wzrostem przychodów planowane jest także zwiększenie zatrudnienia o 15 proc. do 1550 osób. Podane cele rekrutacyjne i finansowe nie uwzględniają wzrostu związanego z połączeniem z Solid Brain.

Tomasz PyrakZapewniamy naszym klientom najwyższą jakość usług, dlatego wraz z kolejnymi kontraktami zwiększamy zatrudnienie, poszukując specjalistów o dużym doświadczeniu i o unikalnych kompetencjach. Oferujemy przy tym konkurencyjne lub wyższe wynagrodzenie niż to proponowane przez podobne firmy na rynku. Zależy nam na tym, żeby pracować z najlepszymi, dlatego nie boimy się inwestować w talentyTomasz Pyrak, prezes współzarządzający IT Kontrakt

Spółka obsługuje firmy m.in. z branży motoryzacyjnej, finansowej i farmaceutycznej, niezależnie od używanej przez nie technologii. Jedną z przewag konkurencyjnych IT Kontrakt jest możliwość świadczenia niszowych, ale rosnących na znaczeniu usług, na przykład z zakresu bioinformatyki. Specjaliści działający w tym obszarze programują w języku R, który zyskuje coraz większą popularność. Chcąc wzmacniać konkurencyjność, firma utworzyła Akademię Bioinformatyki. Programiści mogą w niej rozwijać swoje umiejętności kodowania w języku, którego znajomość zapewnia im wysoką pozycję na rynku pracy.

Zarząd spółki zapowiada dalsze zwiększanie obszaru działalności oraz rozważa dalsze akwizycje, które uzupełnią portfolio usług i dodatkowo wzmocnią pozycję firmy.

Mamy ambicję, żeby zbudować w Polsce firmę IT, która skutecznie będzie rywalizować nie tylko na lokalnym, ale i światowym poziomie. Dzięki elastyczności naszych usług oraz posiadaniu doskonałej kadry inżynierów, ten plan jest realny w średnioterminowej perspektywie – dodaje  prezes współzarządzający Tomasz Pyrak.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz