[the_ad_group id="105318"]

Osłona z plexi – gdzie można ją kupić?

[the_ad_group id="105318"]

Osłona z plexi – gdzie można ją kupić?

Pandemia koronawirusa COVID–19 w ciągu zaledwie kilku miesięcy zmieniła sposób, w jaki pracujemy czy robimy zakupy. Osłony z plexi stały się wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia w sklepach, biurach, recepcjach i poczekalniach. Można je zastosować praktycznie w każdym miejscu, w którym pracownik ma kontakt z klientem. Często to właśnie osłony z plexi stanowią pierwszą linię walki z wirusem. Sprawdźmy dziś jakie wady i zalety posiada takie rozwiązanie i skąd wziąć osłony z pleksi lub poliwęglanu.

Osłony antywirusowe z plexi – wady i zalety

Plexi, czyli tak zwane szkło akrylowe to tworzywo sztuczne o naprawdę wielu zastosowaniach. Plexi jest mniej więcej o połowę lżejsze od klasycznego szkła, a do tego dużo bardziej odporne na stłuczenia. Materiał ten cechuje się również bardzo wysoką przejrzystością. W zależności od grubości tafla plexi przepuszcza nawet ponad 92% światła. Akurat ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku osłon z plexi na ladę czy biurko. Taka bariera nie utrudnia bowiem kontaktu wizualnego z klientem, który często jest bardzo istotny. List zalet osłon antywirusowych z plexi jest jednak jeszcze dłuższa. Ze względu na niewielki ciężar można je łatwo zamontować lub w razie potrzeby zdemontować. Montaż osłony z plexi odbywa się bez konieczności wiercenia czy innej ingerencji w wyposażenie lokalu. Możemy wykorzystać do tego na przykład specjalne kątowniki z plexi z taśmą dwustronną. Koszt kompletu takich kątowników to na stronie producenta około 20 zł. Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że plexi to materiał odporny na działanie promieni ultrafioletowych. Dzięki temu nawet po długiej ekspozycji na działanie promieni słonecznych osłona z plexi nie zmieni koloru i nie utraci swojej oryginalnej przezroczystości.

Czy osłony z plexi mają jakieś wady? W zasadzie chyba jedynym minusem takiego rozwiązania jest wrażliwość plexi na zarysowania. W trakcie dezynfekcji i mycia osłon z plexi nie powinniśmy więc stosować szorstkich gąbek, szczotek itd.

Gdzie kupić osłony z plexi?

Gotowe osłony z plexi do sklepów i biur dostępne są w kilku wariantach. Poza osłonami montowanymi na ladzie czy stanowisku kasowym i osłonami wiszącymi, w sprzedaży dostępne są także osłony stojące. Każdy z typów osłon z plexi czy poliwęglanu dostępny jest w kilku różnych wymiarach. Wszystkie dostępne produkty tego rodzaju możecie obejrzeć i zamówić na stronie osłony z plexi.

Osłony z poliwęglanu – alternatywa dla szkła akrylowego

Osłony z plexi dostępne są w postaci osłon na ladę czy biurko oraz w postaci osłon stojących. Dużą popularnością cieszą się jednak również wiszące osłony z poliwęglanu. Tworzywo to wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu i w budownictwie. Materiał ten ma właściwości zbliżone do plexi nic więc dziwnego, że jest również powszechnie wykorzystywany do produkcji osłon antywirusowych. Mają one najczęściej postać prostokątnej lub kwadratowej, cienkiej płyty przezroczystego poliwęglanu. Przy górnej krawędzi posiada ona otwory montażowe. Dzięki nim taką osłonę wiszącą możemy przymocować na przykład do konstrukcji sufitu podwieszanego. Zwykle pomiędzy dolną krawędzią osłony a ladą pozostawia się wolną przestrzeń. Pozwala ona dokonanie płatności i wydanie towaru.

Osłony z plexi na wymiar – jak zrobić?

W przypadku niektórych lokali handlowych czy usługowych nie jesteśmy w stanie skorzystać z gotowego rozwiązania. Standardowe osłony antywirusowe z plexi mogą nie pasować do niekonwencjonalnych pomieszczeń o specyficznych wymiarach. Nie oznacza to oczywiście, że musimy rezygnować z bezpieczeństwa, jakie daje taka osłona. W prosty sposób możemy stworzyć osłonę z plexi czy poliwęglanu dopasowaną idealnie do naszych potrzeb. W tym celu można skorzystać na przykład z prostego konfiguratora online dostępnego na stronie https://plasticexpress.pl. Jest to bardzo intuicyjne narzędzie, za pośrednictwem którego możemy zamówić poszczególne części naszej osłony z plexi na wymiar.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów