[the_ad_group id="105318"]

Zalety używania identyfikatorów na konferencjach i kongresach

[the_ad_group id="105318"]

Zalety używania identyfikatorów na konferencjach i kongresach

Identyfikatory są istotną częścią wydarzenia, w którym nawiązywanie kontaktów i rozmowy są kluczowymi elementami. Służą one temu, by zapobiec wielu problematycznym sytuacjom, kiedy to osoby biorące udział w konferencji nie wiedzą, jak powinny się do siebie zwracać. Te niepozorne plakietki są przydatne w dyskusjach grupowych i przy budowaniu zespołu, więc warto z nich korzystać organizując swoje wydarzenie.

Dlaczego używa się identyfikatorów?

W dzisiejszym świecie ludzie są ostrożni w stosunku do nieznajomych. Identyfikator jest natychmiastowym wprowadzeniem i zawiera wszystkie niezbędne informacje do tego, by zacząć rozmowę. Na konferencjach i kongresach może również być formą brandingu, kiedy to logo firmy pełni najważniejszą rolę na plakietce – zauważają specjaliści z jkbprint.pl. Kolejną korzyścią jest pomaganie innym ludziom w zapamiętaniu, kogo spotkali. Dzięki temu możliwe jest skuteczne nawiązywanie kontaktów, które mogą zaowocować rozwojem firmy.

Na co zwracać uwagę drukując identyfikator?

1. Czytelność informacji

W zależności od rodzaju konferencji i kongresu dobiera się zestaw informacji, jakie umieszcza się na identyfikatorach. Gdy jest to spotkanie ludzi z jednej firmy, to niekiedy występują tam dane dotyczące zajmowanego stanowiska. Z kolei przy wydarzeniu branżowym najważniejszym elementem jest logo. Identyfikator dobrej jakości pozwala sprawić, że oprócz grafik nie jest potrzebny żaden dodatkowy tekst poza nazwiskiem. Użyta czcionka musi być prosta i łatwa do odczytania.

 2. Rozmiar

W przypadku identyfikatorów trzeba umieścić wiele informacji na bardzo ograniczonej przestrzeni. To sprawia, że niektórzy organizatorzy konferencji wybierają niekiedy niewłaściwy rozmiar plakietek. Groteskowo duże nie jest dobrze postrzegane, ponieważ nie można zapominać o tym, że najważniejszy jest człowiek, który go nosi – nie ma on się skrywać za wielką kartką. Minimalizm w przypadku identyfikatorów jest wskazany, ponieważ pozwala zachować elegancką formę, jest komfortowy, a nadal spełnia swoją podstawową funkcję.

 3. Kontrast kolorów

Nie należy bać się eksperymentowania z kolorami na identyfikatorach, jednak trzeba pamiętać o tym, że wyłącznie te wydrukowane w profesjonalny sposób będą w stanie oddać głębię barw i zapewnić odpowiedni kontrast. Najistotniejsze jest to, by plakietka była zarówno estetyczna, jak i czytelna. Uczestnicy konferencji nie chcą przypatrywać się identyfikatorom i zastanawiać się, co tak właściwie jest na nich napisane.

Profesjonalne identyfikatory zamówisz w https://www.jkbprint.pl/identyfikatory

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów