Raport “Praca zdalna i warunki jej wykonywania w okresie pandemii”

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
56 min

Praca zdalna już z nami zostanie. Jak zadbać o to, by była wydajna, a do tego przyjemna?

Przymusowe przejście na Home Office w czasie kwarantanny dowiodło, że stacjonarne biuro w wielu przypadkach wcale nie jest konieczne do wydajnej pracy. Część firm z Facebookiem na czele już ogłosiło plany stopniowego przejścia na permanentną pracę zdalną – Mark Zuckerberg chce, by połowa pracowników giganta z Menlo Park do końca dekady wykonywała swoje obowiązki wyłącznie z domu. Wiele wskazuje na to, że ten trend upowszechni się również w Polsce. Ta nowa sytuacja na rynku pracowniczym wymagać będzie jednak szybkiej reorganizacji i niezwłocznego wdrożenia środków, także takich jak, m.in. zakup odpowiedniego sprzętu do domowego biura, który usprawni pracę przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie niskich kosztów utrzymania.

Drukuj za mnij niż 1 gr

W domowym biurze koszty użytkowania sprzętu często ponosi nie pracodawca, a pracownik. Dlatego tak ważne, żeby urządzenia oferowały niskie koszty eksploatacji. Drukarki Epson z serii EcoTank wychodzą tym oczekiwaniom naprzeciw, zużywając do 95% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych laserówek. Jak to możliwe? Opatentowana przez japońskiego producenta technologia druku piezoelektrycznego nie podgrzewa nośników ani atramentu. Tzw. druk „na zimno” pozwala także na radykalne obniżenie kosztów wydruku jednej strony: poniżej 1 gr w przypadku wydruków czarno-białych i poniżej 2 gr w kolorze.

Nawet 3 lata bez dolewki

- Advertisement -

Stacjonarne biura mają dział administracji, który zajmuje się uzupełnianiem materiałów eksploatacyjnych na czas. W przypadku pracy zdalnej ten obowiązek jest po stronie użytkownika , dlatego tak istotne jest, żeby urządzenia jak najdłużej nie wymagały żadnych interwencji. W tym kontekście dobrą wiadomością jest fakt, że urządzenia z serii EcoTank już przy zakupie wyposażone są w zapas atramentu odpowiadający objętości 82 kartridżom tradycyjnych „plujek”. Pozwala on zadrukować 16 ryz papieru stron czarno-białych i do 13 ryz wydruków kolorowych – przy regularnym drukowaniu przekłada się to na ok. 3 lata korzystania bez dolewki.

Niezawodność to podstawa

Bezobsługowość wynika także z wyjątkowej niezawodności, z której słyną urządzenia japońskiego producenta. Jak udało się ją osiągnąć? Przede wszystkim za sprawą konstrukcji pozbawionej elementów, które w przypadku urządzeń laserowych wymagają regularnych prac serwisowych (grzałki, bębny kartridże). Dzięki temu w spokoju możemy korzystać z urządzeń przez wiele lat, i to bez błyskawicznego dostępu (tak jak to zwykle bywa w przypadku stacjonarnych biur) do działu technicznego. Na uwagę zasługuję także długi okres gwarancyjny, który za darmo można wydłużyć do 3 lat. (www.epson.pl/gwarancjanadrukarki)

Do zadań specjalnych

Do dzisiaj pokutuje błędne przekonanie, że drukarki klasy domowej to sprzęt, który nie oferuje nic poza prostym wydrukiem. Jednak urządzenia EcoTank są dowodem, że urządzenia 3w1 spełniają się w roli wielozadaniowego centrum zarządzania, które dzięki swoim możliwościom radykalnie ułatwiają wykonywanie swoich codziennych obowiązków. Przykładowy model Epson EcoTank L3156 oprócz podstawowej funkcji, czyli drukowania, oferuje także szybkie skanowanie (np. na potrzeby archiwizacji) oraz kopiowanie. W efekcie w każdym momencie jesteśmy gotowi, by wysłać np. klientowi umowę czy profesjonalny skan dokumentu, a nie jak to często bywa – niewyraźne zdjęcie robione smartfonem. Warto dodać, że wbudowany moduł Wi-Fi oraz aplikacje na systemy mobilne (Android, Apple) sprawiają, że praktycznie wszystkie czynności możemy wykonywać także bezpośrednio ze smartfonów i tabletów z pominięciem komputera, co znacznie przyśpiesza pracę.

Epson L3156

Najładniejszy wydruk w swojej klasie

Wyposażenie domowego biura – z oczywistych względów — po godzinach pracy może posłużyć innym domownikom do taniego druku np. zdjęć z wakacji, prac domowych dzieci lub kolorowanek dla tych najmłodszych. W tym kontekście warto zaznaczyć, że druk atramentowy praktycznie od zawsze był synonimem najwyższej (i niedoścignionej dla laserówek) jakości. Co więcej, niebagatelne znaczenie dla możliwie najlepszego efektu mają również technologia kropli o zmiennej wielkości oraz rozdzielczość drukowania, która w przypadku domowych modeli (L3156 czy L3160) wynosi 5760 x 1440, co jest najlepszym wynikiem w swojej klasie.

Epson l3160

Amatorzy fotografii pokochają takie Home Office

Dla bardziej wymagających amatorów fotografii szczególnie polecanym rozwiązaniem jest obsługujący format A3 model L7180 – w tym przypadku najwyższy poziom reprodukcji kolorów osiągany jest m.in. dzięki zastosowaniu dodatkowego czarnego atramentu pigmentowego. Drukarka obok profesjonalnej jakości znanej z zakładów fotograficznych zapewnia także wyjątkowo niskie koszty wydruku – zapas atramentu starcza na wydrukowanie 1500 zdjęć w formacie (10 x 15 cm), co sprawia, że koszt wydruku jest znacznie niższy niż w punktach ksero.

Epson l7180

Home Office z projektorem?

Masowe przejście na tryb zdalny spowodowało m.in. popularyzację firmowych spotkań w formie wideokonferencji. Również cała branża szkoleniowa przeniosła się do Sieci, obecnie prowadząc wszystkie warsztaty w formie webinarów. Spędzając na wirtualnych aktywnościach wiele godzin  musimy zmierzyć się z największym zagrożeniem pracy zdalnej, jaką jest utrzymanie uwagi na poziomie choćby zbliżonym do tego,  jaki pamiętamy ze spotkań i konferencji na żywo. Na pewno nie pomaga w tym korzystanie z małego ekranu służbowego laptopa. I tu z odsieczą przychodzą projektory 3LCD, takie jak np. EB-U42, których olbrzymi obraz sprawdzi się równie dobrze co w rozrywce, jako środek komunikacji biznesowej. Wyświetlanie dużego, realistycznego  przekazu sprawi, że uczestnik jest „zanurzony” w przekazie i  znacznie efektywniej w nim partycypuje. Dodatkowo, po godzinach ten sam sprzęt sprawdzi się w zastosowaniach rozrywkowych, integrując domowników podczas seansu filmowego czy rozgrywek w cyfrowym świecie. Warto również dodać, że projektory w przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów ograniczają emisję niebieskiego światła, przez co są znacznie mniej szkodliwe dla wzroku.

Epson 1485fi

Interaktywność, która wzmaga współpracę

Bez względu na to, czy są to zajęcia online z języka angielskiego, warsztaty z SEO czy spotkanie kreatywnego zespoły agencji marketingowej, w każdym z tych przypadków ogromnie pomocny może być projektor interaktywny, w rodzaju modelu Epson EB-1485Fi o ultrakrótkim rzucie. Zainstalowany w firmie sprzęt może łączyć uczestników spotkania będących na miejscu, z tymi w domowych biurach dając dostęp nie tylko do obrazu, ale też m.in. wirtualnej tablicy, na której wszyscy w czasie rzeczywistym mają możliwość nanoszenia uwag czy zaznaczeń, zarówno na ekranach swoich tabletów czy laptopów, jak i bezpośrednio na wyświetlanym na ścianie obrazie. Natomiast po zakończeniu wirtualnego spotkania finalna wersja projektu, nad którym pracował zespół, może po zapisaniu do pliku zostać błyskawicznie udostępniona na e-maila czy zapisana na wyznaczonym zasobie w chmurze.

Wykorzystaj potencjał panoramicznego obrazu

Model EB-1485Fi oferuje interaktywny 100-calowy obraz w rozdzielczości Full HD. Jego ogromną zaletą, która szczególnie przydaje się w przypadku wideokonferencji, jest możliwość zmiany proporcji. W ten sposób użytkownik otrzymuje 120-calowy, panoramiczny obraz o proporcjach 16:6. W efekcie prowadzący zyskuje ogromną przestrzeń roboczą dzieloną na dwie części. Dzięki temu w jednym oknie swobodnie można wyświetlać  np. podgląd uczestników, a w drugim — obszar, na którym pracuje cały zespół. Prowadzący po podłączeniu komputera może także obsługiwać system operacyjny wyłącznie przy pomocy funkcji dotykowej. Sprzęt pozwala także łączyć obrazy pochodzące z projektorów działających w różnych lokalizacjach.

Epson eb-u42

3LCD – projekcja na miarę nowej rzeczywistości

Wszystkie projektory firmy Epson wyposażone są w autorską technologię 3LCD, która zapewnia jednakowe natężenie światła białego i barwnego. Dzięki niej projekcja może odbywać się bez konieczności sztucznego zaciemniania pomieszczenia, ponieważ obraz w każdych warunkach (nawet przy włączonym górnym oświetleniu) jest jasny i wyraźny. W przypadku modelu EB-1485Fi zastosowano laserowe źródło światła, które świeci z jasnością 5 tys. lumenów. Z kolei szacowany czas pracy bez potrzeby konserwacji wynosi 20 tys. godzin, co pozwala pracować 5 dni w tygodniu po 8 godzin przez 10 lat.

Dowiedz się więcej:
www.epson.pl/ecotank
www.epson.pl/dla-firmy

Udostępnij